OEM:
BS3355 KNORR BREMSEReferință Cojali:
2351310| Anchorage bolt length | 1.73 in |
| Anchorage bolt thread | M16x1,5 |
| Connections | M16x1,5 |
| Distance between anchorage bolts | 4.75 in |
| Flange rotation angle | 270° |
| Rod diameter | 0.63 in |
| Rod length | 0.59 in |
| Service chamber output force | 6500 N (a 0.79 in, 87.02 psi) |
| Stroke | 2.95 in |
| Type | T-18 |
| Weight | 7.99 lb |
| Producător | Referință OEM | OEM Principal |
|---|---|---|
| KNORR BREMSE | BS3355 |