OEM:
ZB4803 KNORR BREMSECojali reference:
2310927| Circuit limitation pressure 3 | 123.28 psi |
| Circuit limitation pressure 4 | 123.28 psi |
| Cojali reference (circuit protection) | 2322800 |
| Cojali reference (dryer) | 2310805 |
| Conexión cartucho | M39x1,5 |
| Connection 1 (circuit protection) | M16x1,5 |
| Connection 11 (dryer) | M22x1,5 |
| Connection 12 (dryer) | M12x1,5 (Taponada) |
| Connection 21 (circuit protection) | M22x1,5 VOSS |
| Connection 21 (dryer) | Sin rosca |
| Connection 22 (circuit protection) | M22x1,5 VOSS |
| Connection 22 (dryer) | M16x1,5 |
| Connection 23 (circuit protection) | M22x1,5 VOSS |
| Connection 23 (dryer) | Inflador |
| Connection 24 (circuit protection) | M22x1,5 VOSS |
| Connection 24 (dryer) | M22x1,5 (Taponada) |
| Connection 25 (circuit protection) | M22x1,5 VOSS |
| Connection 25 (dryer) | M10x1 (Taponada) |
| Connection 26 (circuit protection) | M22x1,5 VOSS |
| Connection 27 (circuit protection) | M12x1,5 |
| Connection 28 (circuit protection) | M12x1,5 |
| Cut-out pressure | 145.04 psi |
| Electrical connection (pressure sensor) | Bayoneta DIN 72585 A1-6 |
| Heater (type) | Bayoneta DIN 72585 A1-2 |
| OEM reference (circuit protection) | AE4800 |
| OEM reference (dryer) | LA 9018 |
| Presión apertura del circuito 1 | 130.53 psi (by-pass) |
| Presión apertura del circuito 2 | 130.53 psi (by-pass) |
| Presión apertura del circuito 3 | 108.78 psi |
| Safety device | Sí |
| Silent | No |
| Voltage (heater) | 24 V |
| Voltage (pressure sensor) | 5V |
| Weight | 8.62 lb |
| Vehicle type | Brand | Series | Type | Model | Engine type |
|---|---|---|---|---|---|
| TRUCK | MERCEDES-BENZ | --------- | --------- | --------- | --------- |
| Manufacturer | OEM Reference | Main OEM |
|---|---|---|
| KNORR BREMSE | K002736N00 | - |
| KNORR BREMSE | ZB4803 | |
| KNORR BREMSE | K002736 | - |
| MERCEDES-BENZ | 0024312915 | - |
|   | Cojali Reference | Name | OEM |
|---|
|   | Cojali Reference | Name | Obtained by | OEM |
|---|