OEM:
ER201763 JOHN DEERECojali reference:
8521875| Box size | 21.26x5.31x21.65 in |
| Clutch model | EVVL |
| Diameter | 15.87 in |
| Diameter between fan bolts (Bolt circle) | 3.94 in |
| Fixing type | PLATE |
| No. of blades | 11 |
| No. of drill holes/fan bolts | 4 |
| No. of fixing drill holes | 4 |
| Pilot | 3.37 in |
| Weight | 6.39 lb |
| Vehicle type | Brand | Series | Type | Model | Engine type |
|---|---|---|---|---|---|
| AGRICULTURAL MACHINERY | JOHN DEERE | 5015 SERIES | --------- | 5215 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | JOHN DEERE | 5015 SERIES | --------- | 5315 | --------- |
| Manufacturer | OEM Reference | Main OEM |
|---|---|---|
| JOHN DEERE | ER201763 | |
| JOHN DEERE | ER200832 | - |
|   | Cojali Reference | Name | OEM |
|---|