OEM:
BS3514 KNORR BREMSECojali reference:
2351322| Anchorage bolt length | 1.69 in |
| Anchorage bolt thread | M16x1,5 |
| Connections | M22x1,5 VOSS |
| Distance between anchorage bolts | 4.75 in |
| Flange rotation angle | 270° |
| Rod diameter | 0.63 in |
| Rod length | 0.59 in |
| Service chamber output force | 10500 N (a 0.79 in, 108.78 psi) |
| Stroke | 2.52 in |
| Type | T-24 |
| Weight | 7.69 lb |
| Manufacturer | OEM Reference | Main OEM |
|---|---|---|
| KNORR BREMSE | K002624N00 | - |
| KNORR BREMSE | BS3514 | |
| KNORR BREMSE | II32597 | - |
| KNORR BREMSE | II32597N00 | - |
| KNORR BREMSE | K002624 | - |
| KNORR BREMSE | K003996 | - |
| KNORR BREMSE | K003996N00 | - |
| MERCEDES-BENZ | 0084201024 | - |
| MERCEDES-BENZ | A0084201024 | - |