OEM:
BS3404 KNORR BREMSECojali reference:
2351307| Anchorage bolt length | 1.69 in |
| Anchorage bolt thread | M16x1,5 |
| Connections | M16x1,5 |
| Distance between anchorage bolts | 4.75 in |
| Flange rotation angle | 45° |
| Rod diameter | 0.63 in |
| Rod length | 0.59 in |
| Service chamber output force | 7700 N (a 0.79 in, 94.27 psi) |
| Stroke | 2.95 in |
| Type | T-20 |
| Weight | 7.06 lb |
| Manufacturer | OEM Reference | Main OEM |
|---|---|---|
| KNORR BREMSE | BS3404 | |
| KNORR BREMSE | II31098 | - |