OEM:
9253204000 WABCOCojali reference:
2251401| Anchorage bolt length | 1.5 in |
| Anchorage bolt thread | M16x1,5 |
| Connections | M16x1,5 |
| Distance between anchorage bolts | 4.75 in |
| Flange rotation angle | 45° |
| Parking chamber output force | 9400 N (a 0.79 in) |
| Reference of the fork | 2351519 |
| Rod length | 11.81 in |
| Rod thread | M16x1,5 |
| Service chamber output force | 6500 N ( a 20 mm, 87.02 psi) |
| Stroke | 2.56/2.56 in |
| Type | 20/30 |
| Weight | 22.15 lb |
| YOKE | Incluida (Bulón 0.55 in) |
| Manufacturer | OEM Reference | Main OEM |
|---|---|---|
| DAF | 1518144 | - |
| MERCEDES-BENZ | 004 420 35 18 | - |
| MERCEDES-BENZ | 005 420 98 18 | - |
| MERCEDES-BENZ | 006 420 02 18 | - |
| MERCEDES-BENZ | 006 420 38 17 | - |
| MERCEDES-BENZ | A0064200218 | - |
| MERCEDES-BENZ | A0044203518 | - |
| MERCEDES-BENZ | A0054209818 | - |
| MERCEDES-BENZ | A0064203817 | - |
| WABCO | 9253204000 |