OEM:
5190090 CASE IHCojali reference:
8521884| Box size | 21.26x5.31x21.65 in |
| Clutch model | EVVL |
| Diameter | 16.42 in |
| Diameter between fan bolts (Bolt circle) | 3.23 in |
| Fixing type | PLATE |
| No. of blades | 11 |
| No. of drill holes/fan bolts | 4 |
| No. of fixing drill holes | 3 |
| Pilot | 2.6 in |
| Weight | 6.61 lb |
| Vehicle type | Brand | Series | Type | Model | Engine type |
|---|---|---|---|---|---|
| AGRICULTURAL MACHINERY | CASE IH | JX SERIES | --------- | JX1070N | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | CASE IH | JX SERIES | --------- | JX1075N | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | CASE IH | JX SERIES | --------- | JX1095N | --------- |
| Manufacturer | OEM Reference | Main OEM |
|---|---|---|
| BORGWARNER | 188941 | - |
| CASE IH | 5190090 |
|   | Cojali Reference | Name | OEM |
|---|