OEM:
47755638 NEW HOLLANDCojali reference:
8521872| Box size | 25.98x5.71x26.18 in |
| Clutch model | B07 |
| Diameter | 21.65 in |
| Diameter between fan bolts (Bolt circle) | 6 in |
| Fixing type | NUT |
| No. of blades | 9 |
| No. of drill holes/fan bolts | 6 |
| No. of fixing drill holes | 0 |
| Pilot | 5 in |
| Weight | 15.43 lb |
| Vehicle type | Brand | Series | Type | Model | Engine type |
|---|---|---|---|---|---|
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | T6 SERIES | --------- | T6.120 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | T6 SERIES | --------- | T6.125 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | T6 SERIES | --------- | T6.145 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | T6 SERIES | --------- | T6.155 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | T6 SERIES | --------- | T6.175 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | T6 SERIES | --------- | T6.185 | --------- |
| Manufacturer | OEM Reference | Main OEM |
|---|---|---|
| NEW HOLLAND | 47755638 |
|   | Cojali Reference | Name | OEM |
|---|