OEM:
47124802 CASE IHCojali reference:
8521893| Box size | 21.26x5.31x21.65 in |
| Clutch model | EVVL |
| Diameter | 17.72 in |
| Diameter between fan bolts (Bolt circle) | 3.25 in |
| Fixing type | PLATE |
| No. of blades | 11 |
| No. of drill holes/fan bolts | 4 |
| No. of fixing drill holes | 3 |
| Pilot | 2.63 in |
| Weight | 7.05 lb |
| Vehicle type | Brand | Series | Type | Model | Engine type |
|---|---|---|---|---|---|
| AGRICULTURAL MACHINERY | CASE IH | JX SERIES | --------- | JX100U | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | CASE IH | JX SERIES | --------- | JX70U | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | CASE IH | JX SERIES | --------- | JX80U | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | CASE IH | JX SERIES | --------- | JX90U | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | FORD | 35 SERIES | --------- | 4635 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | FORD | 35 SERIES | --------- | 4835 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | FORD | 35 SERIES | --------- | 5635 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | FORD | 35 SERIES | --------- | 6635 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | FORD | 35 SERIES | --------- | 7635 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | TL SERIES | --------- | TL100 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | TL SERIES | --------- | TL70 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | TL SERIES | --------- | TL80 | --------- |
| AGRICULTURAL MACHINERY | NEW HOLLAND | TL SERIES | --------- | TL90 | --------- |
| Manufacturer | OEM Reference | Main OEM |
|---|---|---|
| BORGWARNER | 186572 | - |
| CASE IH | 47124802 |
|   | Cojali Reference | Name | OEM |
|---|